top of page

מסע לקוסטה ריקה

" למצוא חופש אמיתי " בקוסטה ריקה

15 ימים של שכרון חושים בארץ המדהימה מכולן | ניתן לשלב עם סדנאות יוגה וריקוד
קוסטה ריקה.png
מה במסע?

נצא לטיולים והרפתקאות בגן העדן הקסום של קוסטה ריקה ונראה את המקומות הכי יפים שבה.

נלון במקומות נבחרים ומיוחדים: החל מבקתה בג'ונגל ועד למלון מפנק על חוף הים.

 

נפגוש הרי געש, מפלים, מעיינות חמים, ג'ונגלים מסוגים שונים, יערות גשם ויערות עננים וחיות רבות. נלך על גשרים תלויים באוויר ונעשה אומגות בין צמרות עצים...

 

נערוך מדיטציות, קריאות בקלפים האסטרולוגיים ובקלפי הטוטם האינדיאניים.

 

נתוודע לידע הכוכבים, כוחם והשפעתם על חיינו .

 

נערוך תהליכים שונים המחברים אותנו לכוחות הטבע והכוחות האוניברסאליים המקיפים אותנו.

 

נהנה מתהליכי יצירה מגוונים, בעיקר עם ובתוך הטבע.

  • Instagram
  • Facebook Basic Black
על המנחות
קרני צור.jpg
קרני צור - קרני היא מנחת סדנאות ומסעות וכן אסטרולוגית יחודית השואפת לחיבור אמיתי בין בני האדם לכוכבים. מפתחת את שיטת "האסטרולוגיה החדשה" ובית ספר לאסטרולוגיה הוליסטית. יוצרת הקלפים האסטרולוגיים המתורגמים ל 8 שפות, וכותבת הספרים "Stories of Ancient Astrology" ו "A Healing Journey with the Astrological Frequencies". קרני אסטרולוגית מאז שנת 2000 ומכוונת אנשים ליעודם הכוכבי. מנחה סדנאות חווייתיות בארץ ובעולם: ארה"ב, אנגליה, הולנד, איטליה, יוון, טורקיה ועוד. זהו מסעה השלישי לקוסטה-ריקה.
costa rica - mythra journyes.jpg
טבע עוצר נשימה, חיות מהממות,  חוויה לכל החושים.
אנו מזמינות אותך לחוויה של פעם בחיים. מסע בארץ הג'ונגלים ועוצמות הטבע בו נוכל למצוא חופש אמיתי אשר ימשיך ללוות אותנו בחיינו, זמן רב לאחר המסע. מסע שבו נוכל להתשחרר ממחשבות מגבילות, רגשות מעיקים וכל מה שמפריע לנו מלחיות את יעודינו בעוצמה. מסע שבו נוכל להשתחרר מעצמינו, על מנת לפגוש את... עצמינו!
ניקוי, השלה, תהליכים אישיים וקבוצתיים, מדיטציות ותהליכים - והכל בתוך הטבע השופע והמהמם מכולם!
למה קוסטה ריקה?
קוסטה ריקה היא ארץ קטנה ויחודית הנמצאת במרכז אמריקה, בין האוקינוס האטלנטי לאוקינוס השקט. בארץ שגודלה כישראל יש את מספר מיני הצמחים ובעלי החיים הרב ביותר בעולם! מכל מקום מגיעים אל קוסטה ריקה כדי לחוות את הנופים עוצרי הנשימה והמגוונים שלה, ולראות מקרוב את החיות הרבות הנמצאות בה: עצלנים, דביבונים, קופים מסוגים שונים, פרפרים, מינים רבים של ציפורים, צבים, תנינים ועוד ועוד .
את קוסטה ריקה מעטרים הרי געש רבים, ג'ונגלים טרופיים, יערות גשם, יערות עננים (זה לא אותו דבר!), חופי ים משגעים כמו בסרטים ובחלומות, מעיינות חמים הנובעים מבטן האדמה, מפלים מרהיבים... ובעיקר - טבע עוצמתי ונקי.

קוסטה ריקה היא הארץ הנקייה ביותר בעולם (!). האנרגיה שלה מגיע מן המים הרבים שזורמים בה, והמדינה כולה הפנתה מאמציה למיחזור ושמירה על אוצרות הטבע של המדינה היפהפיה הזו.
קוסטה ריקה עם קרני צור.jpg
ריטריט בקוסטה ריקה עם קרני צור.jpg
למה לצאת למסע המשלב תכנים של התפתחות אישית ורוחנית, ולא מסע רגיל?

בניגוד לטיולים אחרים, בהם מסמנים "וי" על המקומות בהם עברנו ועוברים לאתר הבא, במסע רוחני אנחנו לוקחים את הזמן להתחבר לעוצמות האנרגטיות של כל מקום במדיטציה, תהליך אישי או קבוצתי ונקודת הסתכלות אחרת. נלמד להאט את הקצב, לראות ולהרגיש דברים שהתייר הממהר לא רואה וחווה... במסע נעבור תהליכים משמעותיים עם עצמינו ועם הקבוצה, נלמד להכיר את עצמינו ולחזק את יכולותינו בסדנאות הקסומות שנעבור במקומות שונים בטבע ובערבים. החוויה של הטיול הופכת למשהו שנשאר כל החיים איתנו. השינוי שנעבור במסע הזה יהיה אמיתי ועוצמתי.

בתהליך יחודי זה נעשה מסע פנימה והחוצה. נלמד להשקיט את כל המערכות שלנו, על מנת להתחבר לאדמה, להתחבר לכוכבים ולהתחבר לעצמינו. נקבל כלים על מנת ליצור איזון במיינד, איזון רגשי ופתיחת החושים שלנו בדרך כזו שבדרך כלל אינה מתאפשרת לנו. יחד ובנפרד נקשיב למה שרוצה להגיע. ניתן מרחב  לעצמינו ולאחרים, בו הדברים יכולים לקרות.

בסיום המסע נצא מחוזקים, פתוחים ואנרגטיים יותר. נדע כיצד להתחבר לעוצמות גדולות המקפיצות אותנו קדימה - מתוך חיבור אמיתי לעצמינו ולכוחות הטבע שסביבינו.

בניגוד למסעות אחרים בהם המסע הוא המטרה הסופית, כאן אנו יוצאים לתהליך אשר יתחבר לחיינו ויעצים אותם, כך שמה שנקבל במסע יקפיץ את חיינו לרמות הבאות. 

התהליכים, המדיטציות, הסדנאות, תהליכי היצירה, קריאות הקלפים, הצפיה בכוכבים והתהליכים המיוחדים שנעשה יהיו שזורים בתוך המפגש עם הטבע. בבוקר נתכנס לתהליך בוקר קצר שיטעין אותנו ויכוונן אותנו להמשך היום, בערב נפגש לתהליכים מיוחדים, לעתים סיפור קצר, שיתוף או כיוונון תוך כדי הנסיעה באוטובוס יעשו את העבודה, וכמעט בכל יום נבלה שעה לפחות במקום מיוחד בטבע בתהליך מיוחד בו ניקח את הזמן בדרך שונה להתחבר אל עצמינו ואל כוחות הטבע והיקום בכדי להפוך את המסע לחוויה מעצימה במיוחד.

ריטריט בקוסטה ריקה.jpg

הגעה לקוסטה ריקה - הדרך לקוסטה ריקה ארוכה. נצא לדרך ב 5:30 בבוקר, נעשה חניית ביניים קצרה בספרד ומשם נמשיך בטיסה לסן-חוזה, בירת קוסטה ריקה. בשדה התעופה יאסוף אותנו האוטובוס הצמוד שלנו והמדריכה המקומית שתלווה אותנו במהלך הטיול. נגיע גמורים לחלוטין למלון , נאכל ארוחת ערב, נאמר שלום לקוסטה ריקה ונלך לישון :)

יום 1

למסע

קוסטה ריקה עם קרני צור (2).jpg

להתחבר לאש, להתחבר למים: הר געש פואז ומפלי לה פאז - אתם עומדים לבקר את אחד הגייזרים הגדולים בעולם. הר הגעש פואז הוא הר הגעש הפעיל ביותר בקוסטה ריקה, והחל מ 2017 פעילותו רבה מכרגיל ולועו גדל מאז ב 400 מטר ועתה הוא משתרע על פני 1.7 ק"מ, עם גזים היוצאים מן הלוע ואחוז גבוה מאוד של מינרלים, נוכל לבקר שם רק זמן קצר (בשל התקנות), אך זה שווה כל רגע.

יום 2

למסע

הר געש פואז - מסעות עם קרני צור.jpg

מפלי לה פאז - מהר הגעש פואז ניסע 30 דקות בנוף יפהפה של הרכסים הוולקניים ונגיע לגן מפלי לה-פאז שנתפתחו בשנת 2000 כשמורה המתחזקת חיות שהיו בשבי. נעשה מסלול ביערות הגשם ונמשיך בהליכה אל חמשת המפלים המרהיבים של לה פאז שנביעתם בהר הגעש פואז. נראה כאן הרבה חיות: טוקאנים, תוכי מקאו, נשרים, מינים רבים של ציפורים, נחשים,קופים שונים, פומות ויגוארים. ואת פרפי המורפו הכחולים הענקיים והמרהיבים, סימן ההיכר של קוסטה ריקה.

יום 2

למסע

מפלי לה פאז - מסעות עם קרני צור.jpg

שמורת הטבע טורטוגרו - בבוקר נצא מן המלון לאזור הקאריבי של קוסטה-ריקה לכיוון טורטוגרו. באזור (הנקרא לימון) גרים אנשים שהגיעו מג'מייקה והחליטו להשאר. באזור זה האוכלוסיה בעיקרה שחורה ואוהבת מוסיקת רגאיי, בעלת ניב מקומי ותרבות משלהם. הנסיעה עוברת דרך יערות הגשם, מטעי בננות והפארק הלאומי השני בגודלו בקוסטה ריקה, בראוליו קאריג'ו. בדרך נעצור לראות ולטעום את הפירות המיוחדים של סביבה זו: אננס, מנגו, פאפיה ועוד ועוד...

יום 3

למסע

שמורת הטבע טורטוגרו - מסעות עם קרני צור.jpg

טורטוגרו נחשב ל"אמזונס" של מרכז אמריקה. ההגעה לטורטוגרו והתנועה במקום נעשים על ידי סירות בלבד. נשוט לראות את העיירה המקומית טורטוגרו שעל חוף הים הקאריבי, שם נאכל ארוחת צהריים ונטייל בעיירה ועל חוף הים. לאחר מכן נשוט אל הלודג' שלנו (בתמונה)  - בקתות בטבע, בתוך הג'ונגל עצמו, על שפת הנהר, קרוב קרוב אל החיות הרבות הנמצאות בשפע בסביבה.

יום 3

למסע

שמורת הטבע טורטוגרו - קרני צור בקוסטה ריקה.png

אני ג'ונגל! נשכים ונצא לדרך בארבע בבוקר ונשוט דרך תעלות המים לפארק הלאומי בטורטוגרו על מנת לראות את החיות מתעוררות. סיור הספארי על המים יתן לנו טעימה שאין כמותה של חיי הטבע של קוסטה ריקה. בין החיות הרבות שכאן מפורסמות הצבות שבאות לכאן להטלה ביציהם. לאחר הסיור נחזור למלון לארוחת הבוקר ושהות בלודג' שלנו, הבריכה שבו, החיות שמסתובבות בו בחופשיות. יום זה מאפשר לנו לראשונה תהליכי עומק משמעותיים ועמוקים יותר בסדנה שלנו.

יום 4

למסע

אני ג'ונגל - ריטריט בקוסטה ריקה.jpg

שבת מנוחה בטורטוגרו
יום זה הוא יום רגוע יותר וחופשי, למנוחה ותהליכים אישיים בשמורה, רחצה בבריכה, הסתבבות בכפר עם הרוח הג'מייקנית הקרוב אליו מגיעים בשיט.

יוצעו תהליכי הגות, יצירה וטיול למפגש עם חיות הלילה.

יום 5

למסע

שבת מנוחה בטורטוגרו עם קרני צור.jpg

 המסע אל ארנל - לאחר ארוחת הבוקר נצא לאזור ארנל הממוקם בחלקו הצפוני של מחוז אלחוואלה (Alajuela), קרוב לגבול עם ניקארגוואה. באיזור זה מראות נוף מגוונים ומרהיבים. הגשמים הטרופיים מרעננים את האדמה ומותירים אותה לחה וירוקה והעמקים מלאים בצמחייה טבעית, נהרות גדושי מים, מעיינות חמים, לגונות, חיות בר ופארקים לאומיים. ומעל לכל: הר הגעש ארנל והמעייניות החמים טבאקון.

יום 6

למסע

המסע אל ארנל עם קרני צור.jpg

המלון בו נשהה בשלושת הלילות הקרובים פונה אל הר הגעש ארנל ובשטחו נמצאים מעיינות חמים טבעייםובוץ מינראלי. זה יהיה שינוי משמעותי מן הג'ונגל ממנו יצאנו ולאחר המסע הארוך נשמח לבלות את הערב בגנים ובמעיינות החמים של המלון שלנו. המעיינות של המלון נובעים מהר הגעש עצמו, ומכאן הטרמפרטורה הנעימה שלהם...

יום 6

למסע

המסע אל ארנל קוסטה ריקה.jpg

 מים חמים ממיסים כל דבר: הייקינג בהר הגעש ארנל ורחצה נהר הטבקון היום נצא לטיול רגלי בסביבתן המרשימה של הר הגעש ארנל. לא ניתן להגיע אל לועו, אולם בהחלט אפשר לערוך טיול לנקודת תצפית מרהיבה על ההר. לאחר ארוחת צהריים בעיירה הקטנה לה-פורטונה, נלך לראות ולשהות ולהשתאות מנהר הטבקון, אשר מקורו בהר הגעש ארנל, והוא המספק את המעיינות החמים הנפלאים לכל הסביבה.

יום 7

למסע

הייקינג בהר הגעש ארנל ורחצה נהר הטבקון עם קרני צור.jpg

אני נמס/ה אל עברי, פוגשת את עתידי... לומד/ת להיות, לשהות ולהנות.

יום זה יהיה רגוע יותר, ללא נסיעות. זמן לתהליכי עומק אישיית וקבוצתיים, זמן ורחצה במעיינות החמים והנאה מובריכות הבוץ של המלון שלנו. היום ניקח את הזמן ליצירה מהנה ולשהות מפנקת עם עצמינו...

יום 8

למסע

קוסטה ריקה עם קרני צור.jpg

"מונטה ורדה" - ההר הירוק - היום ניסע אל ההר הירוק אשר נחשב ל"מכה" של הבוטנאים ולמקום החביב ביותר בכל קוסטה ריקה. בתוך יער עננים עשיר נמצא טרקים, ג'ונגלים עבותים עם עצים פרהיסטוריים, גשרים תלויים, קופים, עצלנים ועוד... 
יש לזכור שקוסטה ריקה הקטנה בעלת מערכות גיאוגרפיות שונות ומקוונות. יער זה שונה לחלוטין מן הנופים שפגשנו בטורטוגרו ובארנל.

יום 9

למסע

ריטריט בקוסטה ריקה.jpg

טרקים ביער העננים - הכינו את נעלי ההליכה הנוחות... הולכים לפגוש נמרים!

היום נצא לשוטט ביערות העננים הרכים והעבותים של מונטה ורדה בטרק מדהים שנקרא "מפלי הנמרים". (טוב, כנראה שלא באמת נפגוש נמר, למרות שהם נצאים שם). הטרק כולל 7 מפלים. נפגש עם מיני צמחים, פרחים, חרקים, קופים וחיות אחרות - כשאנחנו עטופים בירוק-ירוק הזה אשר אין כמותו בשום מקום אחר בעולם.

יום 10

למסע

מסע רוחני לקוסטה ריקה עם קרני צור.jpg

אומץ והשתחררות מפחדים: הגשרים התלויים ואומגות על צמרות עצים - היום נקבל זוית חדשה לגמרי על יער העננים של מונטה ורדה כאשר נטייל בתוכו לא על האדמה, אלא על גשרים תלויים בשמורת הטבע הקסומה. ממיקום זה בינות לצמרות העצים נוכל לראות את היער במלוא תפארתו ונרגיש את הקדושה של הטבע במיטבו.

יום 11

למסע

הגשרים התלויים.jpg

בצהריים - מי שירצה מוזמן לפעילות מיוחדת במינה - מעוף על גבי אומגות בין צמרות העצים בגבהים מטורפים ועל נופים עוצרי נשימה !!


(אולי זה נשמע לא מתאים לכולם, אך בהחלט מומלץ ביותר לעבור את החוויה המדהימה הזו).

יום 11

למסע

אומגות על עצים (2).jpg

שמורת מנואל אנטוניו - שמורת מנואל אנטוניו היא שמורת הטבע היפה ביותר בקוסטה ריקה. זו גם השמורה הקטנה ביותר, אך היחודיות שלה היא שהיא שוכנת על חוף ים מרהיב. שמורה זו משלבת את ההנאה של חוף ים חלומי, עם יערות גשם מלאים בחיות שמגיעות ממש אל קצה האף או כף היד שלך...

יום 12

למסע

שמורת מנואל אנטוניו עם קרני צור.jpg

נגיע למלון היפהפה שלנו El Parador, במנואל אנטוניו. מלון הממוקם על שפת הים והחיות המגוונות מבקרות בו תדיר. כאן, בגן עדן הקסום הזה, נשהה את שלושת הימים והלילות הבאים של המסע שלנו.

יום 12

למסע

שמורת מנואל אנטוניו עם מית'רה.jpeg

אני טבע חופשי ומאושר - מה שמדהים בקוסטה ריקה הוא שלכל אזור בה - יש את האופי המיוחד שלו, עם הצמחיה שלו והחיות שלו. היום נבלה עם החיות בפארק הלאומי מנואל אנטוניו. מוכרים ואהובים במיוחד הם קופי הקפוצ'ון (על שמם משקה הקפוצ'ינו, רואים את הצבעים שלהם?), אבל מגוון החיות כאן הוא עצום, וכולם מגיעים קרוב-קרוב. נלך במסלולים של הפארק, נעבור על פני הגשרים וניקח את הזמן עם הטבע.
 

יום 13

למסע

קופי הקפוצ'ון קוסטה ריקה עם מית'רה.jpg

אני זורמ/ת כמו מים... - היכון.. למקומות... חתור! הדרך הטובה ביותר לחוות את הנהרות והחופים של קוסטה ריקה היא כמו שהאינדיאנים עשו זאת בזמנו.... אז נכון שהקיאקים היום מפלסטיק ולא מעץ כפי שהיה פעם, החוויה של החיבור הבלתי-אמצעי אל המים והמפגש עם חיות הים והנהר היא מאוד מאוד מיוחדת.

אחרי הצהריים נוכל להרגיע את השרירים בחוף הים המקסים ובמלון הנפלא שלנו.

יום 14

למסע

קיאקים קוסטה ריקה עם מית'רה.jpg

חזרה לסן חוזה והדרך הביתה...
לאחר פרידה מחוף הים המקסים של שמורת מנואל אנטוניו ניסע חזרה אל בירת קוסטה ריקה, היא סן חוזה.
בדרך נעצור לקניות של יצירות אומנות מקומיות בחנות ססגונית וקומה במיוחד, נגיע אל שדה התעופה בזמן ונחל את מסעינו הביתה....

יום 15

למסע

סאן חוזה - קוסטה ריקה עם קרני צור.jpg

 החזרה הביתה - את היום הזה למעשה אנחנו מבלים כבר על המטוס בדרך הביתה. זה הזמן להפרד אחת מן השני לשלום בידיעה שנשמור על קשר, ולהתחיל את המסע הבא שהוא שארית חיינו...

 

יום 16

למסע

עצלן חיית בר קוסטה ריקה.jpg

 מידע כללי

מיקום: קוסטה ריקה נמצאת במרכז אמריקה, על הרצועה הצרה המחברת בין צפון ודרום אמריקה. לא רחוק מקו המשווה. 8 שעות אחרינו בשעון.


מטבע: המטבע הרשמי הוא קולון, אולם בכל מקום מקבלים דולרים ויורו.

לא מומלץ להחליף לקולון.

מזג אוויר: מזג האוויר טרופי נע בין 25-30 מעלות. בהרים מעט קר יותר.

אנחנו נוסעים בתחילתה של העונה היבשה, הנוחה יותר לטיול.

מסעות רוחניים בעולם עם קרני צור.jpg

עלות המסע כוללת:

  • טיסות של חברת איבריה (עצירת ביניים אחת, בספרד).

  • לינה לאדם בחדר זוגי (לודג' בטורטוגרו, מלון 3 כוכבים בסן חוזה, 2 מלונות באיכות 4 כוכבים בארנל ומונטה ורדה ומלון באיכות 5 כוכבים במנואל אנטוניו. המצויינים בדף, או דומה להם).

  • אירוח פנסיון מלא - 3 ארוחות איכותיות ביום.

  • כל הטיולים, השמורות והפעילויות המוזכרים כאן, כולל כניסות לאתרים.

  • הסעות מן ואל שדה התעופה ובתוך קוסטה ריקה לכל האתרים באוטובוס איכותי צמוד/סירה.

  • טיפים לנותני השירותים

  • עלות בדיקת קורונה

עלות המסע לא כוללת:


משקאות עם הארוחה והוצאות אישיות.
ביטוח נסיעות - חובה לעשות עם ההרשמה.

 

2.png
פרטים נוספים עבור הזמנת מסע

קורונה וכו':
קוסטה ריקה היא מדינה בה האוכלוסיה הולכת ומתחסנת. מדינה בטוחה בה מקרי הקורונה מעטים ויורדים. האווירה בה מאוד חופשית וחופשייה. הכניסה לקוסטה ריקה אינה מותנית בחיסון או בדיקה, אך יש חובה לעשות ביטוח רפואי מראש.
(עם זאת - שימו לב - התנאים בארץ ובחו"ל משתנים תדיר, ואנו כמובן נעדכן בחובות שונות, טספים ועוד לקראת היציאה).

מדיניות ביטולים:
דמי הההרשמה לא יוחזרו, אלא אם כן הטיול בוטל על ידינו.
במידה והמסע לא יוכל להתקיים בזמן (קורונה/כוח עליון/שמיים סגורים) יקבע מועד חליפי הקרוב והטוב ביותר האפשרי.
ביטול השתתפות חודשיים לפני המסע יחייב ב $2500 לאדם דמי ביטול.
ביטול השתתפות חודש לפני המסע יחייב במלוא דמי המסע.

שימו לב:

ביטוח נסיעות - חובה לעשות, בין אם הקבוצה מתארגנת יחד, או שכל נוסע עושה עבור עצמו. ביטוח הנסיעות מוודא לא רק שאתם מכוסים במהלך הטיול - אלא גם את ביטול הטיול במקרה של מחלה/קורונה/סיבות אישיות של משתתף או של בן משפחתו.

המסע עוצב בקפידה מתוך הרבה נסיון ואהבה
ועם שיתוף פעולה עם מומחים מקוסטה ריקה

מעוניינים להזמין מסע לקבוצה?
יש לכם שאלות?

צרו איתנו קשר לקבלת כל הפרטים, נשמח לענות על כל שאלה. 

קרני צור: 054-4777279

המסע שלנו - קוסטה ריקה.png

מלונות:
Boeno Vista Chic סן חוזה. 3 כוכבים. 2 לילות
Evergreen Lodge טורטוגרו. 3 לילות
Arenal Paraiso ארנל. 4 כוכבים. 3 לילות .
Fonda Vela מונטה ורדה. 4 כוכבים. 3 לילות
El Parador מנואל אנטוניו. 5 כוכבים. 3 לילות

או דומיהם.

סה"כ המסע - 16 ימים, 14 לילות. ניתן לעצב מסע ארוך/קצר יותר לפי בקשת הקבוצה.
יתכנו שינויים קלים בתכנית המסע, תמיד לטובת המשתתפים ובהתאם לתנאים בשטח.

  לו"ז מסע

bottom of page