top of page

מסע לגואטמלה
בעקבות הפירמידות של תרבות המאיה
8-21.1.2024
ההרשמה נפתחה - 6 מקומות ראשונים מוזלים!

14 ימים, חצי פנסיון, בתנאים מעולים
להתחבר לעולם העתיק, העשיר והמסתורי של תרבות המאיה
ביקור בפירמידות, במקדשים ובטבע המרהיב
מפגש חי עם ידע הקדמונים
מסע אל ארץ השמש והירח
,
עם הנחיה רוחנית י
חודית של קרני צור ונירית שפירא
 
ההרשמה נפתחה עכשיו
שריינו כעת את מקומכם במחיר המוזל
על ידי תשלום המקדמה
תרבות המאיה מתעוררת לחיים
המאיה היא התרבות האידנאינית העשירה אשר התקיימה במהלך 3000 שנים במרכז אמריקה.
תרבות זו ידועה בעושר האגדות והאמונות שלה, בלוח השנה היחודי שלה, בקשר שלה לאמא אדמה וליקום וכמובן בשרידים אשר נשארו מתרבות יחודית זו - הפירמידות המדורגות המעטרות את גואטמלה ומרכז אמריקה עד היום, עם סימן שאלה גדול בקשר ליכולות הבניה המרשימות אשר יצרו אותן והטקסים והתהליכי עבורם שימשו.

גואטמלה היא אחד המקומות היחידים בעולם בהם ניתן לא רק לראות את שרידיהן המרשימים של פירמידות בני המאיה, אלא למעשה את התושבים אשר חיים שם היום אשר משמרים את התרבות - באמונותיהם, לבושם, האגדות והטקסים אותם הם מקיימים.

מוזמנים למסע אחרונית בזמן ולמפגש עם כוחות הטבע, האלים והקוסמוס - במלא תפארתו.

במסענו נבקר במקומות הקדושים לתרבות המאיה, נכיר את האגדות והמנהגים אשר יתעוררו לחיים, ינערוך טקסים ומדיטציות, נפגוש שמאנים מקומיים, נכיר את המנהגים ואת האנשים, ונקבל מכל זה ערך אמיתי לחיינו היום.

 
למה לצאת למסע המשלב תכנים רוחניים וטקסים?

מית'רה חורטת על דיגלה את המושג "מסע רוחני", והכוונה היא שאיננו הולכים רק כדי לצפות באתרים, אלא ממש להתחבר לאנרגיה המצויה בהם.

גואטמלה המשמרת את תרבות האינדיאנים של המאיה, ואף קודמיהם, היא ארץ יחודית ביותר, בה לא נרצה לעבור כמו תייר חולף, אלא לעשות תהליכים יחודיים אשר יצליחו לפתוח בפנינו את דלת הקסמים אל התרבות העשירה והיחודית...

בניגוד לטיולים אחרים, בהם מסמנים "וי" על המקומות בהם עברנו ועוברים לאתר הבא, במסע רוחני אנחנו לוקחים את הזמן להתחבר לעוצמות האנרגטיות של כל מקום במדיטציה, טקס, תהליך אישי או קבוצתי.

במסע נלמד להאט את הקצב, לראות ולהרגיש דברים שהתייר הממהר לא רואה וחווה... במסע נעבור תהליכים משמעותיים עם עצמנו ועם הקבוצה, ונעבור תהליכים פותחים ומשני-חיים. כך החוויה של הטיול הופכת למשהו שנשאר כל החיים איתנו.

החיבור והשינוי שנעבור במסע הזה יהיה אמיתי ועוצמתי.
 

בסיום המסע נצא מחוזקים, פתוחים ואנרגטיים יותר. נדע כיצד להתחבר לעוצמות גדולות המקפיצות אותנו קדימה - מתוך חיבור אמיתי לעצמנו ולכוחות הטבע שסביבינו.


בניגוד למסעות אחרים בהם המסע הוא המטרה הסופית, כאן אנו יוצאים לתהליך אשר יתחבר לחיינו ויעצים אותם, כך שמה שנקבל במסע יקפיץ את חיינו לרמות הבאות.

pyramid-5408477_1280.jpg
על המנחות:

קרני צור

בעלת תואר ראשון בארכיאולוגיה ותואר שני במדעי הדתות.

כתבה ספר על אסטרולוגיה בתרבויות העולם העתיק.

ספריה וקלפיה תורגמו ל 8 שפות ונמכרים ברחבי העולם.

קרני היא אסטרולוגית ומנחת סדנאות ומסעות חווייתיים ברחבי העולם, עם דגש על התפתחות אישית ורוחנית.   קרני היא גם הילרית ומתקשרת.

מתמחה בהנחיית קבוצות מזה למעלה מ 20 שנים, במגוון כלים ודרכים: תהליכים אישיים וקבוצתיים, מדיטציה, כתיבה, סיפור סיפורים, תנועה, תהליכים מרפאים ועוד

בעלת נסיון של 11 שנים בהפקת והנחיית מסעות ברחבי העולם: קוסטה ריקה, פרו, ארה"ב, אנגליה, הולנד, איטליה, יוון, טורקיה, מקדוניה, אוגנדה ועוד.

בעלים ומנהלת של מסעות מית'רה.

www.z-astrology.co.il

קרני צור.jpg
נירית שפירא.jpeg

נירית שפירא

שמי נירית שפירא ואני מנטורית להתפתחות תודעה, לריפוי ולהגשמה.
עובדת עם 'תודעת אור' שהיא שילוב של טכניקות מעצבות תודעה ובראשן טכניקת איזון חיים. עוסקת בתיכנות מחודש של ה'מחשב האנושי' ליצירת מציאות רצויה - זיהוי ושיחרור חסמים ויצירת אפשרויות חדשות בכל המימדים.

מפיקה את ריטריט הנשים שאקטי בי.
מובילה סדנאות התגלות בארץ ובעולם.
יוצרת אלבום 'הפיה הכחולה- קול החלקים המיוחדים'.
בעבר ממובילות התנועה למען חופש בחירה בלידה.
ממקימות דיאדה - בית מלידה להורים ולילדים ומנהלת תחום ילדים,
עיתונאית ובימאית קולנוע.

מטרתי לאפשר לא.נשים רבים ככל האפשר לחבור אל מקורות העוצמה וליהנות מחיים שהם אוהבים ושאוהבים אותם. יחד בוחרים 'פשוט לאהוב'.

לו"ז המסע

מסע לגווטמאלה

יום 1 למסע -
8.1, יום שני
ברוכים הבאים לגואטמלה

את היום הזה נבלה בטיסה מישראל, קונקשן במדריד והגעה אל גוטמאלה סיטי. שם נאכל ארוחת ערב במלון שלנו וניטען לקראת תחילת המסע...

 

QuiriguaStela1.jpg

יום 2 למסע -
9.1, יום שלישי

קיריגוואה, ליווינגסטון

לאחר ארוחת הבקר ניסע לליווינגסטון ובדרך נבקר באתר הארכיאולוגי הנמצא בלב יער עשיר והינו מן העתיקים בתקופת המאיה הקלאסית. האתר מפורסם בזכות עמודי האבן  הגדולים והמרשימים שבו, המכילים תגליפים מהמרהיבים ביותר בעולם המאיה.

משם נמשיך לעיירת הנמל פוארטו בריוס ונשוט לעייריה ליווינגסטון שבקאריביים, שהיתה בעבר עיר הנמל הראשית של גוואטמלה.  ייחודה של עיירה זו נודע בקהיליה האפרו–קאריבית שלה המכונה גריפונה, צאצאיהם של המעטים אשר נמלטו מסחר העבדים בין אפריקה לעולם החדש. בני הגאריפונה שומרים על שפתם הייחודית וכאשר נסתובב במרכז הקטן של העיירה, נוכל לחוש באווירת 'ג'מייקה-סטייל'.

לפנות ערב ניפגש עם בנות הגאריפונה אשר ילמדו אותנו על אחד מחלקי הגוף המרכזיים עבורן; האגן. ריקוד האגן נחשב כאן לסמל מרכזי בטקסי הנשיות המיוחדים. נחווה איתן שיעור ריקוד ותנועה כאשר הן תלמדנה אותנו את ריקודן.

 

מסע לגואטמלה

יום 3 למסע -
10.1, יום רביעי
חוף הים הקאריבי

יום להנאה ורגיעה בחוף הלבן, Playa Blanca. היום נבקר גם ב - Siete Altares , שהוכרז כאתר מורשת היסטורי ב-981 , מקום שמורכב מ-7 בריכות בצבע תכלת שזורמות לים הקאריבי.

מסע נשים לגואטמלה

יום 4 למסע -
11.1, יום חמישי

הנהר המתוק, מצודת קאסטיו דה סאן פיליפה דה לארה, פלורס

לאחר ארוחת הבוקר נשוט בריו דולסה (הנהר המתוק) העשיר בצמחיה ובעופות מים עד לתצפית למצודת קאסטיו דה סאן פיליפה דה לארה, שנבנתה ע"י ממשלות ספרד הקולוניאליות כדי למנוע כניסת  שודדי ים מהקאריביים לאגם איזבל, ממנו יוצא הנהר שנחשב בעבר לאיזור שייט עיקרי. נבקר בקואופרטיב אק. טנמיט  שהינו ארגון התומך בכפרי הקאריביים ונמצא בריו דולסה. הארגון נוסד בשנת 1992, למען קידום החינוך הבריאות ופיתוח הזדמנויות עתידיות עבור ילידי האיזור, בני שבט המאיה קיקצ'י, בתחום הסביבתי-החברתי-התרבותי ואפליה מינית.

משם, ניסע לפלורס שבמחוז פטאן אשר בקרבתה בעיר המאיה המלכותית – טיקאל הנחשבת  לאתר ההיסטורי הגדול והעוצמתי ביותר בעולם המאיה.

tikal-889762_1920.jpg

יום 5 למסע -
12.1, יום שישי
טיקאל

הבוקר נצא לסיור בטיקאל, אחת מגולת הכותרת של מסעינו.

הביקור יכלול סיור בכיכרות החשובות בקומפלקס הבניינים.

בין השנים 200  לפני הספירה ל - 200 לאחר הספירה הקימו אדריכלי המאיה בכל איזור צפון פטאן, מקדשים רחבים ונמוכים בעלי גרמי מדרגות רחבים המובילים אל אגפיהם השונים שקירותיהם מצופים במסכות אבן בדמותם של אלי המאיה ששוכללו אל תוך האבן עצמה והודבקו אליה בטיח שהוכן מאבקת אבן סיד שרופה . המצודה הצפונית מכילה למעלה מ- 100 מקדשי אבן שנבנו על פלטפורמות אבן ענקיות. קירות המקדשים הקדומים יותר עוטרו בציורים שכויירו וצויירו על הטיח עצמו ומסכות ענק המודבקות על גרמי המדרגות הרחבים ששמשו פלטפורמות לטקסי הפולחן של שליטי המאיה והמסכות סימנו קשרים מיתולוגיים ברורים. במשך מאות השנים המצודה הצפונית הורחבה והוגדלה והפכה מאסיבית יותר. המקדשים הוגבהו והפכו למחוזות נפרדים רחוקים ובלתי נגישים והם ששלטו בנוף של טיקאל. מרכז המצודה הצפונית שימש לקבורתם של שליטי המאיה שנקברו בחדרי קבורה מיוחדים שקירותיהם עוטרו בציורים והכילו אוצרות קבורה כגון פריטי קרמיקה אלגנטיים, קישוטים מאבן ג'ייד, עצם, צדפים, אבני לבה שחורות ופנינים. תוכלו להנות גם ממראות היער המקיף את העיר על חיות הבר השוכנות בו ובהן מאות ציפורים אקזוטיות.

 

גואטמלה

יום 6 למסע -
13.1
יאקסה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור באתר הארכיאולוגי יאקסה המכונה גם מי הטורקיז והנחשב לאחד מאתרי הפולחן החשובים של המאיה מהתקופה הקלאסית.

האתר ממוקם על גבעה גבוהה הצופה על הלגונות יאקסה וסקנאב המרהיבות ביופיין. 

 

CuevasCandelaria2.JPG

יום 7 למסע -
14.1, יום ראשון

מערות קנדלריה

היום נבקר את מערות קלנדריה שלמרגלות הר שמאה והן הגדולות ביותר במרכז אמריקה ומכילות מערכת תת קרקעית מיוחדת ביותר. מערות אלו מילאו תפקיד חשוב בהסטוריה העתיקה של  המאיה ונחשבו ככניסה ל – Xibalba , העולם התחתי כפי שמצויין בכתבי הקודש של המאיה.

 

סמוק צ'מפאי גואטמלה

יום 8 למסע -
15.1, יום שני
סמוק צ'מפאיי

היום נבקר את סמוק צ'מפאיי שבשפת המאיה משמעו "הנהר המסתתר בהר", והינו פארק של בריכות מים שבו 300 מ' של גשר טבעי שתחתיו זורם נהר הקהבון ועליו  סדרת בריכות ומפלים קטנים בצבע טורקיז מדהימים ביופיים. הנהר מגיח לעיתים וזורם אל תוך הבריכות עד שנעלם לפרקים בתוך ההר המיוער.

השילוב בין אבן הסיד, הטורקיז והירוק יוצר את הנוף העשיר והיפה במיוחד בו נשהה.

Resplendent Quetzal

יום 9 למסע -
16.1, יום שלישי
ציפור הקצאל המקודשת

הבוקר ניסע דרך ההרים לאיזור יערות עננים צפופים ושופעי ירק, אל הביוטופ האקולוגי המשמש מקלט לציפורי הקצאל שבפארק היער מאריו דארי ריברה. פרוייקט הביוטופ משתרע על פני 2300 מ' של הרים, מפלים וצמחיה מגוונת של צמחיית מים ואויר  המכיל כ- 150 זני ציפורי ובהן הקצאל הזוהר שהיא הצפור הלאומית של גוואטמלה. ציפור אשר נחשבת לקדושה לבני המאיה - הנחש מכונף.

 

מסע נשי לגואטמלה

יום 10 למסע -
17.1, יום רביעי
אנטיגווה

הבוקר נערוך סיור בעיר אנטיגווה שמחזירה את המבקר לאחור בזמן. רחובותיה מרוצפי אבן ושיחי בוגנויליה בוקעים מבין החורבות, חזיתות הבתים הצבועות פסטל תחת גגות הטרה-קוטה, גנים ציבוריים עשירים,  מעיינות ונוף דרמטי הנוצר מהיותה מוקפת בשלושה הרי הגעש - אגואה, פואגו ואקאטנאנגו. לכן אנטיגווה נחשבת אחת הערים הקולוניאליות היפות ביותר באמריקה ונשוא הצהרת יונסקו כאתר היסטורי תרבותי של האנושות. נתחיל בביקור במרכז ההסטורי של אנטיגוואה החל  מהכיכר המרכזית ובהמשך ביקור בכל המונומנטים של העיר, כולל: מנזר לה מרסד, הריסות הקתדרלה ומוזיאון סן פרנסיסקו. משם נמשיך בביקור במרכז התרבות "לה אזוטאה" לסיור מודרך בחוות קפה ולביקור במוזיאון המוסיקה המסורתית של שבט המאיה – קאסה קוחום.

 

 

 

מסע רוחני לגואטמלה.jpg

יום 11 למסע -
18.1, יום חמישי

צ'יצ'יקסטנאנגו

הבוקר נצא אל צ'יצ'יקסטנאנגו, מרכז שבט המאיה קיצ'ה המפורסמת בשוק הפתוח הססגוני והציורי שלה, בו מתנהל בו מסחר של ירקות, פירות, פרחים, דגנים, חיות, טקסטיל וחפצי אומנות. מהשוק נמשיך לבית הקברות של העיר, האופייני לתרבות הגוואטמלית, המאמינה בחיים שלאחר המוות ובגלגול נשמות. המקום הפך לאתר תיירותי לנוכח צבעוניותם של הקברים. נבקר בכנסיית סנטו תומאס המפורסמת בזכות התפילות  לאלוהי המאיה הקדמונים והפולחנים המסורתיים שמקיימים בה בני שבטה קיצ'ה. נמשיך לפסקואל אבאך, המזבח עם פסל האל שעל שמו נקרא. המזבח הנמצא על ראש הר טוראך, "ההר המקודש" - אתר פולחני היסטורי מהחשובים ביותר במסורת המאיה, שעד היום באים אליו שמאנים מכל רחבי גוואטמלה לחניכה בטקסים ובפולחנים.

נסיים את היום עם טקס שמאני מיוחד שתערוך שמאנית שהיא דור שלישי לשושלת שמאנית, אשר תברך כל אחד ואחת מאיתנו באופן אישי.

 

מסע נשי לגוטמאלה - אגם אטיטלאן

יום 12 למסע -
19.1, יום שישי
אגם אטיטלאן

הבוקר נשוט בספינה לסנטיאגו-אטיטלאן שעל גדות של אחד האגמים היפים בעולם – אגם אטיטלאן שנוצר מקלדרה (תוצאה של מפולת הר געש) ומוקף בשלושה הרי געש מרשימים: סאן פדרו, אטיטלאן וטומילאן וב - 12 כפרי מאיה . סנטיאגו אטיטלאן התפרסמה גם בפולחנו של האל מקסימון הנערץ ע"י תושביה. בסנטיאגו ניתן למצוא מגוון רחב של חפצי אומנות, אריגים צבעוניים, תגליפי עץ וציורים בסגנון הנאיבי. נבקר בכפר המאיה  צוטוהיל סאן חואן לה לגונה הציורי שלחוף אגם אטיטלאן, בו נמצא את המסורות והמנהגים שלו התלבושות והצבעים המיוחדים רק לו, ובו גם בנקר את קואופרטיב המרפאות, המנוהל ע"י המיילדות בכפר שילמדו אותנו על שיטות הרפוי העתיקות של בני המאיה. ביקור מעניין בו נלמד איך נשות הכפר תורמות לרפואה, ליילודה ולתינוקות בכפר.
לסיום, נגיע לסאן אנטוניו פאלופו , עוד אחת מעיירות המאיה שלחוף אגם אטיטלאן.

 

מסע לגווטמאלה

יום 13 למסע -
20.1, יום שבת
פנחצ'אל ושדה התעופה.

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בפנחצ'אל ומשם נמשיך לשדה התעופה.

קהילת קאצ'יקל שחיה שם ידועה בייצור מוצרי קרמיקה וטקסטיל.

בעיירה כ- 150 בתי מלאכה שחלקם בבעלות פרטית וחלקם שייכים לקואופרטיביים. התלבושות של הגברים הינן מאד ייחודיות בהיותן מעין חצאיות שנתפרו בהשראת מלכי המאיה .

שימו לב - ישנה אפשרות לשלב מסע זה עם מסע לקוסטה לקוסטה ריקה הקרובה שמתחיל ב  - 24.1. שאלו אותנו לכל הפרטים!!

 

מסע לגווטמאלה

יום 14 למסע -
21.1, יום ראשון
חזרה הביתה

את היום הזה למעשה אנחנו מבלים כבר על המטוס בדרך הביתה. זה הזמן להיפרד אחת מן השניה לשלום בידיעה שנשמור על קשר, ולהתחיל את המסע הבא שהוא שארית חיינו...

שימו לב שבשל הפרשי השעות נצא לדרכנו ב 20.1, אולם נגיע לארץ ב 21.1 22:45 שעון ישראל.

 

כן, אני רוצה להצטרף!
מה עכשיו?

המסע בדרגת קושי קלה ומתאים לכל אחד ואחת, בכל גיל :)

​​

עלות המסע:

מחיר הנחה מיוחד ל 6 הנרשמים הראשונים -  $4920 לאדם בחדר זוגי.

מחיר לנרשמים עד 1.7 - $5280 לאדם בחדר זוגי.

מחיר לנרשמים לאחר ה 1.7 - $5,380  לאדם בחדר זוגי.

תוספת $860 לאדם בחדר סינגל.

ניתן להרשם לבד ונצוות אותך לשותפ/ה בחדר.

 

שריינו את מקומכם במסע ואת המחיר המוזל המוזל על ידי תשלום של 250$ היורדים מסכום המסע הכולל.

את התשלום ניתן לחלק ל 3 תשלומים ללא ריבית ועד 10 תשלומים במסגרת תכנית הקרדיט שלכם.

עלות המסע כוללת:

טיסות

לינה במלונות איכותיים ברמה 4  כוכבים 

10 ימים חצי פנסיון: ארוחת בוקר וערב טובות.

3 ימים פנסיון מלא: 3 ימים בהם ארוחת הצהריים כלולה אף היא.

כל הפעילויות המוזכרות כאן, וכל הכניסות לאתרים.

אוטובוס תיירים באיכות מעולה.

תהליכים מחברי מימדים ומשני חיים.

 

 

עלות המסע לא כוללת:

ביטוח נסיעות - חובה לעשות עם ההרשמה.

ארוחת צהריים (ינתן זמן ומקום בכל יום לארוחת הצהריים שאינה כלולה במחיר).

הוצאות אישיות מעבר למה שמצוין למעלה.
טיפים לנותני השירותים בסך 120$ אשר יאספו בתחילת הטיול וינתנו במרוכז.

שימו לב -

ישנה אפשרות לשלב מסע זה עם מסע לקוסטה לקוסטה ריקה הקרובה שמתחיל ב  - 24.1.

שאלו אותנו לכל הפרטים!!


מדיניות ביטולים:

במידה והמסע לא יוכל להתקיים בזמן (קורונה/כוח עליון/שמיים סגורים) יקבע מועד חליפי הקרוב והטוב ביותר האפשרי.

דמי ההרשמה לא מוחזרים במקרה של ביטול מצד הלקוח.
ביטול השתתפות בין ה 1.11 ל 1.12  יחייב ב 1100$ דמי ביטול בנוסף לדמי ההרשמה.
ביטול השתתפות לאחר ה 1.12 יחייב במלוא דמי המסע.

שימו לב:

ביטוח נסיעות - חובה לעשות מיד עם ההרשמה ביטוח נסיעות. ביטוח הנסיעות מוודא לא רק שאתם מכוסים במהלך הטיול - אלא גם את ביטול הטיול מצדכם במקרה של מחלה/קורונה/סיבות אישיות שלכם או של בן משפחה. עשו את הביטוח מיד עם ההרשמה כדי למנוע הרבה עגמת נפש במידה ותצטרכו לבטל את הטיול מסיבה כלשהי. מומלץ ביטוח הראל/פספורט, כולל הרחבה לענייני קורונה.


סה"כ המסע - 14 ימים, 12 לילות.
יתכנו שינויים קלים בתכנית המסע, תמיד לטובת המשתתפים ובהתאם לתנאים בשטח.

ההרשמה נפתחה עכשיו
שריינו כעת את מקומכם במחיר המוזל
על ידי תשלום המקדמה

המסע עוצב בקפידה מתוך הרבה נסיון ואהבה

מעוניינים להצטרף למסע?
יש לכם שאלות?

צרו איתנו קשר לקבלת כל הפרטים, נשמח לענות על כל שאלה:

קרני 054-4777279 | 04-6619176

2.png
bottom of page