top of page

מסע רוקד לקוסטה ריקה
17-31.1  ,2023
ההרשמה נסגרה -
מוזמנים להרשם לפברואר או מרץ

15 ימים של שכרון חושים בארץ הג'ונגלים, המפלים, החופים, הרי הגעש והחיות
עם קרני צור וניצן גנץ


 
טבע עוצר נשימה, חיות מהממות,  חוויה לכל החושים.
אנו מזמינות אותך לחוויה של פעם בחיים. מסע בארץ הג'ונגלים ועוצמות הטבע בו תוכלי למצוא חופש אמיתי אשר ימשיך ללוות אותך בחייך, זמן רב לאחר המסע. מסע שבו נוכל להשתחרר ממחשבות מגבילות, רגשות מעיקים וכל מה שמפריע לנו מלחיות את יעודינו בעוצמה. מסע שבו נוכל להשתחרר מעצמינו, על מנת לפגוש את... עצמנו!
ניקוי, השלה, תהליכים אישיים וקבוצתיים,
מדיטציות והרבה ריקוד ותנועה - והכל בתוך הטבע השופע והמהמם !
מסע לקוסטה ריקה
אז מה במסע?

נצא לטיולים והרפתקאות בגן העדן הקסום של קוסטה ריקה ונראה את המקומות הכי יפים שבה.

נלון במקומות נבחרים ומיוחדים: החל מבקתה בג'ונגל ועד למלון מפנק על חוף הים.

 

נפגוש הרי געש, מפלים, מעיינות חמים, ג'ונגלים מסוגים שונים, יערות גשם ויערות עננים וחיות רבות.

נלך על גשרים תלויים באוויר ונעשה אומגות בין צמרות עצים...

 

נשתחרר בתהליכי ריקוד תנועה,

נעבור חוויות מעצימות של חיבור ומדיטציה בטבע, 

נתוודע לתכנים מעולם הרוח, האסטרולוגיה וההתפתחות האישית.

נהנה ממפגש עם הטבע ועם עצמינו...

על המנחות:
ניצן גנץ

ניצן גנץ

מנחת קבוצות בתנועה בשיטת ניה, מדריכת פילאטיס ומעבירה מדיטציות מזה 13 שנים.

מלמדת בסטודיו בחיפה, בפסטיבלים ובסדנאות בארץ ובעולם. 

חיה ונושמת 'ניה' ותנועה כדרך לחיים בריאים, שמחים ומאוזנים.

www.nitzania.co.il 

קרני צור.jpg

קרני צור

מנחת סדנאות ומסעות חווייתיים ברחבי העולם, עם דגש על התפתחות אישית ורוחנית. בעלת נסיון של 20 שנים בהנחיית קבוצות ו 9 שנים של הפקת והנחיית מסעות ברחבי העולם: קוסטה ריקה, ארה"ב, אנגליה, הולנד, איטליה, יוון, טורקיה, מקדוניה ועוד. בעלים ומנהלת של מסעות מית'רה.

www.z-astrology.co.il

קוסטה ריקה עם קרני צור.jpg
ריטריט בקוסטה ריקה עם קרני צור.jpg
למה קוסטה ריקה?
קוסטה ריקה היא ארץ קטנה וייחודית הנמצאת במרכז אמריקה, בין האוקיינוס האטלנטי לאוקיינוס השקט. בארץ שגודלה כישראל יש את מספר מיני הצמחים ובעלי החיים הרב ביותר בעולם! מכל מקום מגיעים אל קוסטה ריקה כדי לחוות את הנופים עוצרי הנשימה והמגוונים שלה, ולראות מקרוב את החיות הרבות הנמצאות בה: עצלנים, דביבונים, קופים מסוגים שונים, פרפרים, מינים רבים של ציפורים, צבים, תנינים ועוד ועוד .
את קוסטה ריקה מעטרים הרי געש רבים,
ג'ונגלים טרופיים, יערות גשם, יערות עננים (זה לא אותו דבר!), חופי ים משגעים כמו בסרטים ובחלומות, מעיינות חמים הנובעים מבטן האדמה, מפלים מרהיבים... ובעיקר - טבע עוצמתי ונקי.

קוסטה ריקה היא הארץ הנקייה ביותר בעולם (!). האנרגיה שלה מגיעה מן המים הרבים שזורמים בה, והמדינה כולה הפנתה מאמציה למיחזור ושמירה על אוצרות הטבע של המדינה היפהפיה הזו.
למה לצאת למסע המשלב תכנים של תנועה, ריקוד והתפתחות אישית ורוחנית, ולא מסע רגיל?

בניגוד לטיולים אחרים, בהם מסמנים "וי" על המקומות בהם עברנו ועוברים לאתר הבא, במסע רוחני אנחנו לוקחים את הזמן להתחבר לעוצמות האנרגטיות של כל מקום בריקוד, במדיטציה, בתהליך אישי או קבוצתי ומציאת נקודת הסתכלות אחרת.

 

נלמד להאט את הקצב, לראות ולהרגיש דברים שהתייר הממהר לא רואה וחווה... במסע נעבור תהליכים משמעותיים עם עצמנו ועם הקבוצה, נלמד להכיר את עצמנו ולחזק את יכולותינו בסדנאות הקסומות שנעבור במקומות שונים בטבע ובערבים. החוויה של הטיול הופכת למשהו שנשאר כל החיים איתנו. השינוי שנעבור במסע הזה יהיה אמיתי ועוצמתי.

בתהליך ייחודי זה נעשה מסע פנימה והחוצה. נקבל כלים על מנת ליצור איזון במיינד, איזון רגשי ופתיחת החושים שלנו בדרך כזו שבדרך כלל אינה מתאפשרת לנו. יחד ובנפרד נקשיב למה שרוצה להגיע. ניתן מרחב  לעצמנו ולאחרים, בו הדברים יכולים לקרות.

בסיום המסע נצא מחוזקים, פתוחים ואנרגטיים יותר. נדע כיצד להתחבר לעוצמות גדולות המקפיצות אותנו קדימה - מתוך חיבור אמיתי לעצמנו ולכוחות הטבע שסביבינו.

בניגוד למסעות אחרים בהם המסע הוא המטרה הסופית, כאן אנו יוצאים לתהליך אשר יתחבר לחיינו ויעצים אותם, כך שמה שנקבל במסע יקפיץ את חיינו לרמות הבאות. 

הריקוד, המדיטציות והתהליכים המיוחדים שנעבור יהיו שזורים בתוך המפגש עם הטבע.  ניקח את הזמן בדרך שונה להתחבר אל עצמנו ואל כוחות הטבע והיקום בכדי להפוך את המסע לחוויה מעצימה במיוחד.

ריטריט בקוסטה ריקה.jpg

  לו"ז המסע

הר געש פואז - מסעות עם קרני צור.jpg

יום שלישי - 17.1

הגעה לקוסטה ריקה - הדרך לקוסטה ריקה ארוכה.

נצא לדרך ב 5:30 בבוקר, נעשה חניית ביניים קצרה בספרד ומשם נמשיך בטיסה לסן-חוזה, בירת קוסטה ריקה.

בשדה התעופה יאסוף אותנו האוטובוס הצמוד שלנו והמדריכה המקומית שתלווה אותנו במהלך הטיול.

המדריכה שלנו, מריה, מדריכה נטורליסטית, תלווה אותנו במהלך כל הטיול ותראה לנו את רזי הטבע והג'ונגל, תכיר לנו את הצמחים והחיות. מריה יודעת לקרוא לחיות, לשרוק בשפת הציפרים, בעלת תואר בביולוגיה, בין המדריכות (הנשים) הראשונות בארצה והיא חלק חשוב מצוות ההנחיה של מסעות מית'רה.

 

ביום זה נגיע גמורים לחלוטין למלון, נאכל ארוחת ערב, נאמר שלום לקוסטה ריקה ונלך לישון :)

יום 1

למסע

קוסטה ריקה עם קרני צור (2).jpg
מסע לקוסטה ריקה
הר געש פואז - מסעות עם קרני צור.jpg

יום רביעי - 18.1

להתחבר לאש, להתחבר למים: הר געש פואז ומפלי לה פאז - אתם עומדים לבקר את אחד הגייזרים הגדולים בעולם. הר הגעש פואז הוא הר הגעש הפעיל ביותר בקוסטה ריקה, והחל מ 2017 פעילותו רבה מכרגיל ולועו גדל מאז ב 400 מטר ועתה הוא משתרע על פני 1.7 ק"מ, עם גזים היוצאים מן הלוע ואחוז גבוה מאוד של מינרלים, נוכל לבקר שם רק זמן קצר (בשל התקנות), אך זה שווה כל רגע.

מהר הגעש פואז ניסע 30 דקות בנוף יפהפה של הרכסים הוולקניים ונגיע לגן מפלי לה-פאז שנפתחו בשנת 2000 כשמורה המתחזקת חיות שהיו בשבי. נעשה מסלול ביערות הגשם ונמשיך בהליכה אל חמשת המפלים המרהיבים של לה פאז שנביעתם בהר הגעש פואז. נראה כאן הרבה חיות: טוקאנים, תוכי מקאו, נשרים, מינים רבים של ציפורים, נחשים,קופים שונים, פומות ויגוארים. ואת פרפי המורפו הכחולים הענקיים והמרהיבים, סימן ההיכר של קוסטה ריקה.

יום 2

למסע

הר געש פואז - מסעות עם קרני צור.jpg
טיול לקוסטה ריקה
הר געש פואז - מסעות עם קרני צור.jpg

יום חמישי - 19.1

שמורת הטבע טורטוגרו - בבוקר נצא לאזור הקאריבי של קוסטה-ריקה לכיוון טורטוגרו. באזור (הנקרא לימון) גרים אנשים שהגיעו מג'מייקה והחליטו להשאר. באזור זה האוכלוסיה בעיקרה שחורה ואוהבת מוסיקת רגאיי, בעלת ניב מקומי ותרבות משלהם. הנסיעה עוברת דרך יערות הגשם, מטעי בננות והפארק הלאומי השני בגודלו בקוסטה ריקה, בראוליו קאריג'ו. בדרך נעצור לראות ולטעום את הפירות המיוחדים של סביבה זו: אננס, מנגו, פאפיה ועוד ועוד...

טורטוגרו נחשב ל"אמזונס" של מרכז אמריקה. ההגעה לטורטוגרו והתנועה במקום נעשים על ידי סירות בלבד.

 

נשוט אל הלודג' שלנו (בתמונה)  - בקתות בטבע, בתוך הג'ונגל עצמו, על שפת הנהר, קרוב קרוב אל החיות הרבות הנמצאות בשפע בסביבה.

יום 3

למסע

שמורת הטבע טורטוגרו - מסעות עם קרני צור.jpg
שמורת הטבע טורטוגרו - קרני צור בקוסטה ריקה.png
הר געש פואז - מסעות עם קרני צור.jpg

יום שישי - 20.1

אני ג'ונגל! נשכים ונצא לדרך בארבע בבוקר ונשוט דרך תעלות המים לפארק הלאומי בטורטוגרו על מנת לראות את החיות מתעוררות. סיור הספארי על המים יתן לנו טעימה שאין כמותה של חיי הטבע של קוסטה ריקה. בין החיות הרבות שכאן מפורסמות הצבות שבאות לכאן להטלת ביציהן. לאחר הסיור נחזור למלון לארוחת הבוקר ושהות בלודג' שלנו, הבריכה שבו, החיות שמסתובבות בו בחופשיות. יום זה מאפשר לנו לראשונה תהליכי עומק משמעותיים ועמוקים יותר בסדנה שלנו.

אחרי הצהריים נצא ראות את העיירה המקומית טורטוגרו שעל חוף הים הקאריבי, שם נראה את החיים של תושבי המקום, אשר היגרו מג'מייקה ושמרו על האופי הקאריבי, השמח והצבעוני.

נסיים בריקוד על חוף הים הקריבי, אשר הוא שלוחה של האוקינוס האטלנטי הגדול...

יום 4

למסע

שבת מנוחה בטורטוגרו עם קרני צור.jpg
טיול לקוסטה ריקה
הר געש פואז - מסעות עם קרני צור.jpg

יום שבת - 21.1

יום לסדנאות עומק ורגיעה בטורטוגרו
זמן לשיעורי יוגה ופילאטיס, סדנאות עומק בתנועה ומדיטציה, מנוחה ותהליכים אישיים בשמורה, רחצה בבריכה, מסג' מפנק והסתובבות בכפר הקרוב, עם הרוח הג'מייקנית, אליו מגיעים בשיט.

 

יום 5

למסע

GOPR0055.JPG
טיול לקוסטה ריקה
הר געש פואז - מסעות עם קרני צור.jpg

יום ראשון - 22.1 - אל הר הגעש!

ביום זה נעבור אל היעד הבא שלנו.

המלון בו נשהה בלילות הקרובים פונה אל הר הגעש ארנל ובשטחו נמצאים מעיינות חמים טבעיים ובוץ מינראלי. זה יהיה שינוי משמעותי מן הג'ונגל ממנו יצאנו ולאחר המסע הארוך נשמח לבלות את הערב בגנים ובמעיינות החמים של המלון שלנו. המעיינות של המלון נובעים מהר הגעש עצמו, ומכאן הטמפרטורה הנעימה שלהם...

יום 6

למסע

המסע אל ארנל קוסטה ריקה.jpg
IMG_20220207_113951.jpg
הר געש פואז - מסעות עם קרני צור.jpg

יום שני 23.1

הייקינג בהר הגעש ארנל ורחצה בנהר הטבקון 

היום נצא לטיול רגלי בסביבתו המרשימה של הר הגעש ארנל. לא ניתן להגיע אל לועו, אולם בהחלט אפשר לערוך טיול לנקודת תצפית מרהיבה על ההר. לאחר ארוחת צהריים בעיירה הקטנה לה-פורטונה, נלך לראות ולשהות ולהשתאות מנהר הטבקון, אשר מקורו בהר הגעש ארנל, והוא המספק את המעיינות החמים הנפלאים לכל הסביבה.

יום 7

למסע

מסע לקוסטה ריקה
IMG_20220207_104620.jpg
הר געש פואז - מסעות עם קרני צור.jpg

יום שלישי - 24.1

"מונטה ורדה" - ההר הירוק - היום ניסע אל ההר הירוק אשר נחשב ל"מכה" של הבוטנאים ולמקום החביב ביותר בכל קוסטה ריקה. בתוך יער עננים עשיר נמצא טרקים, ג'ונגלים עבותים עם עצים פרהיסטוריים, גשרים תלויים, קופים, עצלנים ועוד... 


יש לזכור שקוסטה ריקה הקטנה בעלת מערכות גיאוגרפיות שונות ומקוונות. יער זה שונה לחלוטין מן הנופים שפגשנו בטורטוגרו ובארנל.

יום 8

למסע

IMG_20220210_122859.jpg
IMG_20220207_095333.jpg
הר געש פואז - מסעות עם קרני צור.jpg

יופ רביעי - 25.1

טרקים ביער העננים - הכינו את נעלי ההליכה הנוחות... הולכים לפגוש נמרים!

היום נצא לשוטט ביערות העננים הרכים והעבותים של מונטה ורדה בטרק מדהים שנקרא "מפלי הנמרים". (טוב, כנראה שלא באמת נפגוש נמר, למרות שהם נמצאים שם). הטרק כולל 7 מפלים. נפגש עם מיני צמחים, פרחים, חרקים, קופים וחיות אחרות - כשאנחנו עטופים בירוק-ירוק הזה אשר אין כמותו בשום מקום אחר בעולם.

יום 9

למסע

מסע רוחני לקוסטה ריקה עם קרני צור.jpg
מסע נשי בקוסטה ריקה | מית'רה
הר געש פואז - מסעות עם קרני צור.jpg

יום חמישי - 26.1

אומץ והשתחררות מפחדים: הגשרים התלויים ואומגות על צמרות עצים - היום נקבל זוית חדשה לגמרי על יער העננים של מונטה ורדה כאשר נטייל בתוכו לא על האדמה, אלא על גשרים תלויים בשמורת הטבע הקסומה. ממיקום זה בינות לצמרות העצים נוכל לראות את היער במלוא תפארתו ונרגיש את הקדושה של הטבע במיטבו.

בצהריים - מי שרוצה מוזמנת לפעילות מיוחדת במינה - מעוף על גבי אומגות בין צמרות העצים בגבהים מטורפים ועל נופים עוצרי נשימה !!


(אולי זה נשמע לא מתאים לכולם, אך בהחלט מומלץ ביותר לעבור את החוויה המדהימה הזו).

יום 10

למסע

מסע נשי בקוסטה ריקה
IMG_20220210_112423.jpg
הר געש פואז - מסעות עם קרני צור.jpg

יום שישי - 27.1 - מפל השפע!

בבוקר נצא בדרכינו אל ה"אזור הכחול" בקוסטה ריקה, אשר נמצא לחופיו של האוקינוס השקט. במקום זה אנשים רבים מן הממוצע מאריכים ימים עד לאחר גיל 100, ואפשר להבין למה...

בדרך נעשה עצירה מהממת במפל קסום בו ניתן גם לרחוץ.

 

 

אחרי הצהריים נגיע אל המלון שלנו שעל חוף הים השקט, בו נשהה בסיום מפנק של המסע שלנו.

יום 11

למסע

מסע נשי לקוסטה ריקה
IMG_20220213_081841.jpg
הר געש פואז - מסעות עם קרני צור.jpg

יום שבת - 28.1

אני זורמת כמו מים... - היכון.. למקומות... חתור! הדרך הטובה ביותר לחוות את הנהרות והחופים של קוסטה ריקה היא כמו שהאינדיאנים עשו זאת בזמנו.... אז נכון שהקיאקים היום מפלסטיק ולא מעץ כפי שהיה פעם, החוויה של החיבור הבלתי-אמצעי אל המים והמפגש עם חיות הים והנהר היא מאוד מאוד מיוחדת.

אחרי הצהריים נוכל להרגיע את השרירים בחוף הים המקסים ובמלון הנפלא שלנו.

יום 12

למסע

קיאקים קוסטה ריקה עם מית'רה.jpg
מסע נשי לקוסטה ריקה
הר געש פואז - מסעות עם קרני צור.jpg

יום ראשון - 29.1 רכיבת סוסים על חופי האוקינוס השקט...

היום ניתן לעצמינו להרגע, לשוטט על החוף הארוך והמרהיב, ברגל ועל גבי סוסים, ןלרחוץ בבריכת האינפיניטי של המלון ועוד.

זה גם היום גם לתהליכי הסיום שלנו למסע המיוחד הזה...

בערב נצא לבלות בפאבים המקסימים שבעיירה, ונחגוג את החיים!

יום 13

למסע

Yoga-class.jpg
Background-Nammbú-2.jpg
הר געש פואז - מסעות עם קרני צור.jpg

יום שני 30.1

חזרה לסן חוזה והדרך הביתה...
לאחר פרידה מחוף הים המקסים שלנו, ניסע חזרה אל בירת קוסטה ריקה, היא סן חוזה.


בדרך נעצור לקניות של יצירות אומנות מקומיות בחנות ססגונית במיוחד, נגיע אל שדה התעופה בזמן ונחל את מסעינו הביתה....

יום 14

למסע

סאן חוזה - קוסטה ריקה עם קרני צור.jpg
IMG_20220207_104951.jpg
הר געש פואז - מסעות עם קרני צור.jpg

יום שלישי 31.1

החזרה הביתה - את היום הזה למעשה אנחנו מבלים כבר על המטוס בדרך הביתה. זה הזמן להיפרד אחת מן השניה לשלום בידיעה שנשמור על קשר, ולהתחיל את המסע הבא שהוא שארית חיינו...

אנא שימו לב שבשל הפרשי השעות - נצא לדרך ב 30.1, אך החזרה לארץ תהיה ב 31.1 בשעה 22:50.

יום 15

למסע

עצלן חיית בר קוסטה ריקה.jpg
IMG_20220207_113951.jpg

צפי בערב המבוא שהיה לנו לקראת המסע הקודם:

 מידע כללי

מיקום: קוסטה ריקה נמצאת במרכז אמריקה, על הרצועה הצרה המחברת בין צפון ודרום אמריקה. לא רחוק מקו המשווה. 8 שעות אחרינו בשעון.


מטבע: המטבע הרשמי הוא קולון, אולם בכל מקום מקבלים דולרים ויורו.

לא מומלץ להחליף לקולון.

מזג אוויר: מזג האוויר טרופי נע בין 25-30 מעלות. בהרים מעט קר יותר.

בקוסטה ריקה אין קיץ וחורף, אלא עונה גשומה ועונה רטובה.

אנחנו נוסעים בעונה היבשה, הזמן האידיאלי לטיולים.

מסע מתאים לשומרי שבת: המסע שלנו מותאם כך שגם שומרי שבת יכולים להנות ממנו. ימי שבת מוקדשים בעיקר למנוחה וטיולים בסביבת המלון. מי שמקפיד על כשרות יכול לקבל חמגשיות כשרות למהדרין בארוחות הכלולות.

מסעות רוחניים בעולם עם קרני צור.jpg

כן, אני רוצה להצטרף!
מה עכשיו?

עלות המסע כוללת:

  • טיסות 

  • לינה לאדם בחדר זוגי במלונות באיכות טובה ולודג'ים (בקתות מאובזרות) בטבע.

  • אירוח חצי פנסיון - 2 ארוחות איכותיות ביום.

  • כל הטיולים, השמורות והפעילויות המוזכרים כאן, כולל כניסות לאתרים.

  • הסעות מן ואל שדה התעופה ובתוך קוסטה ריקה לכל האתרים באוטובוס איכותי צמוד/סירה.

כל הפרטים על ההרשמה למסע :

ההרשמה נסגרה! מוזמנים להרשם למסע בפברואר או במרץ

המחיר לאדם בחדר זוגי (ניתן להירשם לבד ונצוות אתכם לשותפה בחדר).

תוספת $860 לאדם בחדר סינגל.

דמי ההרשמה להבטחת מקומכם והמחיר - $250, היורדים מן הסכום המלא של המסע.
את היתרה משלמים ב - 3 תשלומים ללא ריבית, באשראי או העברה בנקאית.

או יותר תשלומים על פי הצורך בתכנית קרדיט.

עלות המסע לא כוללת:
ביטוח נסיעות - חובה לעשות עם ההרשמה.

הוצאות אישיות מעבר למה שמצוין למעלה.
טיפים לנותני השירותים בסך 80$ אשר יאספו בתחילת הטיול וינתנו במרוכז.


מדיניות ביטולים:
דמי הההרשמה לא יוחזרו, אלא אם כן הטיול בוטל על ידינו.
במידה והמסע לא יוכל להתקיים בזמן (קורונה/כוח עליון/שמיים סגורים) יקבע מועד חליפי הקרוב והטוב ביותר האפשרי.
ביטול השתתפות לאחר ה 1.10 יחייב ב $2500 דמי ביטול.
ביטול השתתפות לאחר ה 1.11 יחייב במלוא דמי המסע. אנא דאגו לביטוח נסיעות מיד עם ההרשמה.

שימו לב:

ביטוח נסיעות - חובה לעשות. ביטוח הנסיעות מוודא לא רק שאתם מכוסים במהלך הטיול - אלא גם את ביטול הטיול מצדכם במקרה של מחלה/קורונה/סיבות אישיות שלכם או של בן משפחה. עשו את הביטוח מיד עם ההרשמה כדי למנוע הרבה עגמת נפש במידה ותצטרכו לבטל את הטיול מסיבה כלשהי. מומלץ ביטוח הראל/פספורט, כולל הרחבה לענייני קורונה.

מלונות:
Costa Rica Studio סן חוזה. 2 לילות.

Pachira טורטוגרו. 3 לילות
Los Lagos ארנל. 2 לילות .

El Establo מונטה ורדה. 3 לילות.
Villa Sol חוף קאריו. 3 לילות.

או דומיהם.

 

טיסות:

טיסת איברייה, עם עצירה אחת במדריד.

יציה ב 17.1 בשעה 5:30

חזרה ב 31.1 בשעה 22:45

 

אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם קבוצת דיזנהאוז המבטיחה את איכות המסע.

סה"כ המסע - 15 ימים, 13 לילות.
יתכנו שינויים קלים בתכנית המסע, תמיד לטובת המשתתפים ובהתאם לתנאים בשטח.

המסע עוצב בקפידה מתוך הרבה נסיון ואהבה
ועם שיתוף פעולה עם מומחים מקוסטה ריקה

מעוניינים להצטרף למסע?
יש לכם שאלות?

צרו איתנו קשר לקבלת כל הפרטים, נשמח לענות על כל שאלה. 

קרני צור:  054-4777279


2.png
bottom of page